МАЈЕВИЧКИ СИР НА ТРПЕЗИ МАНАСТИРА ХИЛАНДАР

Домаћи сир који производи породица Митровић из села Лабуцке је стигао чак и до Свете Горе, нашавши се на трпези манастира Хиландар.
Зденка и Милош Митровић се већ дужи низ година баве производњом домаћег сира, а како су нам изјавили, породици Митровић је велика част што је њихов сир стигао чак и до манастира Хиландара.
„Заиста ми је част што су наши сиреви стигли до нашег великог патријарха, и наравно на Свету Гору, манастир Хиландар“, истакла је Зденка Митровић.
Мајевички сир који прави породица Митровић је високог квалитета јер се прави од млијека њихових крава чија је исхрана базирана на испаши и домаћем сијену.
Зденка Митровић просјечно произведе око 250 кг полумасног и димљеног сира на мјесечном нивоу.
Како нам Зденка додаје, у прављењу сира помажу јој и остали чланови породице. „У производњу сира сви смо укључени, сви чланови породице ми помажу“, додала је Митровићева.
Зденка Митровић је једна од неколико жена из Лопара која је добила донаторска средства за развој домаће радиности.
Уз међународне донаторе, бизнис пројекте у Лопарама помаже и локална заједница, као и Влада РС кроз различите програме намијењене неразвијеним општинама.
(РТРС)