ВЛАДИКА ФОТИЈЕ: СРЕТЕЊЕ – ПРАЗНИК КОЈИ НАС УПУЋУЈЕ У СУШТИНУ НАШЕ ВЈЕРЕ

На празник Сретења Господњег, епископ зворничко-тузлански Фотије служио је свету архијерејску литургију у храму Рођења Пресвете Богородице у Мачковцу код Лопара, уз саслужење свештенства Епархије зворничко-тузланске.
„Древни оци пустиње су говорили да онај ко види лице брата свог види лице Бога свог, до те мјере су они поштовали другога човјека јер су у њему видјели икону божију. Зато нас тај празник практично упућује у суштину наше вјере“, рекао је владика Фотије у својој бесједи окупљеним вјерницима.
Сретење Господње се прославља као успомена на дан када је Богородица први пут увела новорођеног Исуса Христа у храм да га посвети Богу.
Овај празник се обиљежава 40 дана након Исусовог рођења.
Сретење је празник од суштинске важности за хришћанство, и симболика овог празника у нашем народу указује на први сусрет Спаситеља са људима.
Након литургије служен је парастос погинулим мајевичким борцима у одбрамбено-отаџбинском рату.
Молитвеном слављу су присуствовли предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић и делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимир Нешковић.