НОВИ РЕЖИМ РАДА УЛИЧНЕ РАСВЈЕТЕ РАДИ УШТЕДЕ

Овогодишњи повећани рачуни за уличну расвјету на једној страни и значајно смањење буџетских прихода по
основу ПДВ-а на другој страни довели су до тога да је било неопходно увести мјеру уштеде на јавној расвјети.
Расвјета ће се искључивати у периоду од 01 часова до 05 часова ујутро.
„Пошто немамо планирана буџетска средстава којим би платили ово значајно повећање мјесечних рачуна за утрошену електричну енергију за расвјету одлучили смо се за ову мјеру“- речено је новинарима у ОУ Лопаре.
Наводе да је и смањен прилив средстава у Буџет по основу ПДВ-а у свим општинама, па и у Лопарама због отплате страних кредита које је узимала Република Српска.
На подручју општине Лопаре инсталирано је 1382 уличне свјетиљке.
Уграђивање уређаја за регулисање рада расвјете ће бити завршено у наредних 7 дана на свим правцима на којима је инсталирана улична расвјета.
Континуиран рад уличне расвјете ће остати на главној улици у Лопарама као и улици према Дому здравља, саопштено је из Општинске Управе.