ОБИЉЕЖЕН ПРАЗНИК ЦВИЈЕТИ

Данас је у Лопарама обиљежен хришћански празник Цвијети.
Тим поводом су протонамјесник Спасоја Радовановић и ђакон Жељко Јевтић служили Свету Литургију у Цркви Покрова Пресвете Богородице.
Након Свете Литургије, у порти храма су наступили чланови дјечијег фолклорног ансамбла СПКД „Просвјета“ Лопаре.
Такође, у порти храма је био постављен и хуманитарни штанд Кола српских сестара на коме су вјерници могли купити ручне производе чиме су даровали средства за опремање логопедске ординације у Лопарама.
Радмила Митровић, предсједница СПКД-а „Просвјета“, рекла је да најмлађи чланови Просвјете традиционално, сваке године, наступају на данашњи празник и да се увијек радују својим наступима у двориштву храма у Лопарама.
Празник Цвијети симболизује царски и свечани улазак Исуса Христа у Свети Град Јерусалим.