ПОСЈЕТА СПОМЕН-ПОДРУЧЈУ ДОЊА ГРАДИНА

Ученици основне и средње школе у Лопарама и основне школе у Прибоју су посјетили Спомен-подручје Доња Градина поводом обиљежавања Дана сјећања на жртве усташког злочина-геноцида у Јасеновцу. Укупно 162 ученика из општине Лопаре су својом посјетом, заједно са наставницима, одали почаст жртвама усташког режима.
Доња Градина је била највеће стратиште у систему концентрационих логора Јасеновца.
Према подацима Спомен-подручја Доња Градина, у Јасеновцу је током Другог свјетског рата страдало 700.000 жртава усташког злочина.
Обиљежавање Дана сјећања је почело Светом литургијом у Цркви Светих апостола Петра и Павла у Козарској Дубици.
На гробљу Спомен-подручја су положени вијенци за жртве усташког злочина у концетрационом логору Јасеновац, а служен је и молитвени помен српским, јеврејским и ромским жртвама.
Долазак великог броја ученика основних и средњих школа у Српској је ове године први пут организовало Министарство просвјете и културе РС.