ОБИЉЕЖЕН ДАН ШКОЛЕ У СРЕДЊОШКОЛСКОМ ЦЕНТРУ “ВУК КАРАЏИЋ”

Ученици, наставници и запослени у Средњошколском центру „Вук Караџић“ Лопаре су данас обиљежили Дан школе.
“Традиционално 12. маја обиљежавамо Дан школе и одлучили смо да тим поводом организујемо свечану приредбу коју су припремили наши ученици и наставници”, рекао је Боро Станић, директор школе.
Он је истакао да школа постоји 46 година, те да је њен рад заснован на најплеменитијој мисији васпитања и образовања.
“У наредној школској години планирамо уписати три одјељења четвртог степена, а то су гимназија – општи смјер, техничари рачунарства и програмирања и економски техничари. Такођер смо планирали уписати једно одјељење бравара-заваривача, занимања које је дефицитарно и за које имамо посебну подршку нашег министарства, а које ученицима доноси одређене бенефите као што су стипендија и запослење. Школу похађа 165 ученика, а у наредној школској години има мјеста упис 70 ученика”, навео је Станић.
Програму приређеном поводом Дану школе су присуствовали предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић , Желимир Нешковић, делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ и други гости.