ПЕТА КОТЛИЋИЈАДА У МАЈЕВИЧКОМ СЕЛУ МИЛАДИЋИ

У мајевичком селу Миладићи, организована је традиционална пета “Котлићијада”.
Котлићијада, на којој је учешће узело 14 екипа, је протекла у доброј атмосфери и дружењу, уз традиционалну пјесму, музику и обиље хране и пића.
Најбољи котлић, према стручној одлуци жирија, припремила је екипа Мачковац – шор из мјесне заједнице Мачковац, друго мјесто припало је екипи „Микина кафана“ Лопаре, а треће мјесто је освојила екипа „Чорбаџије“ из Брчког.
Ово окупљање Миладићана и припрему котлићијаде је организовао организациони одбор на челу са Миланом Илићем.
На овој манифестацији били су присутни начелник општине Лопаре Радо Савић, делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимир Нешковић, представници општине Челић и гости из разних удружења двије сусједне локалне заједнице које су покровитељи манифестације.
Миладићи су повратничко село, које по Дејтонском споразуму дио општине Челић, а прије Одбрамбено-отаџбинског рата је припадало општини Лопаре.