ОТПОЧЕО ПРОЈЕКАТ „ПОМОЋ ЛОКАЛНОЈ УПРАВИ“

Америчка агенција за међународни развој (УСАИД) данас је означила почетак новог пројекта америчке владе „Помоћ локалној управи у Босни и Херцеговини“.
Начелник општине Лопаре Радо Савић као и градоначелници и начелници одабраних општина, потписали су заједничке изјаве са америчким амбасадором Мајклом Марфијем како би службено обиљежили почетак сарадње.
Овај петогодишњи пројекат, вредан 12,8 милиона долара, подржаће 30 градова и општина у побољшању квалитета живота и одговорности према грађанима.
У првој групи партнерских општина су Градачац, Лопаре, Модрича, Петрово, Шамац, Теслић, Тузла, Вареш, Завидовићи, Зеница и Жепче.
Пријава за други круг, за преосталих 18 јединица локалне управе, биће објављена касније током године.