МАЈЕВИЧАНИ НА САБОРУ ВРЕЛА ХОМОЉА

На централној туристичкој манифестацији општине Жагубица у Србији, који је одржан 2. јула 2023. године, чланови удружења „Вриједне руке Мајевице“ и Туристичке организације општине Лопаре су предстaвили туристички потенцијал локалне заједнице.
Горица Прелић, представник удружења је казала да је на 18. Сабору врела Хомоља поменуто удружење приредило и изложило јела од који је истакла зарац, доручак за мајевичког косца, пите, проју, крсни хљеб и разне колаче.
Она је навела да је сабор организован уз цјелодневни културно-умјетнички програм, са преко 700 учесника из 32 културно-умјетничка друштва и 72 излагача ручних радова и припремљених традиционалних јела.
Учесници су били из Србије и региона, а једини представници из Републике Српске су били чланови удружења „Вриједне руке Мајевице“ из Лопара.