САСТАНАК КРИЗНОГ ШТАБА ЗА КОНТРОЛУ АФРИЧКЕ КУГЕ СВИЊА

На састанку локалног кризног штаба за контролу Афричке куге свиња издата су упутства да се посебна пажња обрати у мјесним заједницама Бобетино Брдо, Смиљевац, Мртвица, Пукиш и Кореташи, те да се акценат стави на максималну контролу промета свиња на подручју општине Лопаре.
„На састанку је констатовано да до сада на подручју наше општине нису забиљежени случајеви Афричке куге свиња“, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.
Он је позвао све узгајиваче, трговце и купце свиња на подизање нивоа свијести, како би се изборили са овом болешћу и ставили је под контролу.
„Превентива за све узгајиваче свиња је да животиње не хране храном која није термички обрађена, да странци не долазе у домаћинства узгајивача, да се максимално обрати пажња на здравље свиња и да се користи посебна одјећа и обућа приликом уласка на фарму“, навео је доктор ветерине Зоран Јокић.
Он је казао да, ако постоји могућност, треба постављати биолошкe дезинфекционe баријерe прије уласка у објекат гдје се свиње узгајају.