ОДРЖАНА 19. РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ

На редовној 19.редовној сједници Скупштине општине Лопаре разматран је дневни ред од 23 тачке.
„Од значајнијих тачака прихваћена је информација о водоснабдијевању са приједлозима рјешења, те је донијета Одлука о кредитном задужењу општине у износу од 3 000 000 КМ ради финансирања пренесених обавеза“- рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.
„На овој Скупштини донијете су важне одлуке за наше грађане као и прихватање Закључка о давању мишљења о иницијативи и Елаборату о оправданости територијалне промјене града Зворника, којом село Завршје у будућности припада општини Лопаре“ – изјавио је предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић.
На данашњој Скупштини усвојени су Извјештаји: о стању у области пољопривреде, о правима бораца, ратних војних инвалида, породица погинулих бораца и цивилних жртава рата, Извјештај о извршењу буџета за период 01.01.- 31.03.2023. године, те о стању малољетничке деликвенције, међуопштинске сарадње и друге тачке дневног реда.