ПОВОДОМ ПЕТРОВДАНА У МАЧКОВЦУ СЛУЖЕНА ЛИТУРГИЈА, У ПОРТИ ХРАМА ОДРЖАВА СЕ ТРАДИЦИОНАЛНИ ВАШАР

У храму Рођења Пресвете Богородице у Мачковцу код Лопара служена је литургија поводом Светих апостола Петра и Павла.
Литургију је предводио протојереј-ставрофор Драган Лазаревић, уз саслужење јереја Остоје Дикића.
Након литургије јереј Душко Ђурић је позвао вјернике да присуствују донаторској вечери за обнову храму Рођења Пресвете Богородице у Мачковцу, која ће бити одржана 24. јула 2023. године у свечаном салону Хелвеција.
Литургији су присуствовали начелник општине Лопаре Радо Савић, предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић и делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимир Нешковић.
У порти храма у Мачковцу одржава се традиционални Петровдански вашар.