ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈУ ХРАМА У МАЧКОВЦУ ПРИКУПЉЕНО 33.600 КМ

На донаторској вечери у Лопарама, организованој за потребе реконструкције Храма Рођења Пресвете Богородице у Мачковцу, прикупљено је укупно 33.600 КМ.
Према ријечима старјешине храма протонамјесника Душка Ђурића у тај износ су урачунати и прилози Мирослава Којадиновића, привредника и хуманисте из Њемачке, који је поријеклом из Теслића и Драгана Божића из Титела, родом из Пипера.
Донаторско вече је организовала Црквена општина Мачковац уз подршку општине Лопаре.
“Акција прикупљана средстава за обнову храма се наставља”, рекао је Ђурић.
Он је навео да најављена обнова храма обухвата пресијецање зидова, стубова и свих додирних тачака са тлом, уградњу изолације у зидове ради спречавања капиларне влаге, ископавање комплетне површине цркве, стављање тампона, израда армиране плоче дебљине 15 центиметара, развођење подног гријања, израду глазуре и на крају уградњу мермерне подлоге.
За потребе гријања биће уграђен велики клима уређај на принципу ваздух-ваздух, као и два колектора за хлађење у току љетњег периода.