ОСНОВЦИ ИЗ ПРИБОЈА ОСТВАРИЛИ ВЕЛИКИ УСПЈЕХ НА „ДАНИМА ЋИРИЛИЦЕ“

Ученици Основне школе „Вељко Чубриловић“ из Прибоја су на 22. дјечијем сабору „Дани ћирилице“ , у конкуренцији од око 4 500 радова пристиглих из 11 држава, остварили велики успјех и освојили чак 6 награда у 3 категорије.
Ево и постигнутих резултата:
Јован Лукић је освојио 1. мјесто у литерарном стваралаштву и 1. мјесто у калиграфији, Његош Тасовац је освојио1. мјесто у иницијалу и 2. мјесто у литерарном стваралаштву, Ружица Симикић је освојила 3. мјесто у литерарном стваралаштву и 3. мјесто у калиграфији.
Поред диплома и награда ученици III-1 разреда и њихов ментор, Весна Латиновић, добили су и специјално признање „Чувар српства“.
Додјела награда уприличена је 5. августа 2023. године у Народној библиотеци „Теофило Димић“ у Баваништу код Ковина.
Дјечји сабор Дани ћирилице покренут је 2002. годинe са жељом да допринесе очувању српске културне баштине, језика и писма, пjесме и игре, старих заната, обичаја и православне вjере.
Окосницу Сабора чини конкурс за најбољи литерарни рад, најљепши калиграфски рад, иницијал, вез, илустрацију и израду лутке у народној ношњи.