ИНТЕНЗИВНИ РАДОВИ НА ОБНОВИ ЛОКАЛНИХ ПУТЕВА

На југоисточном дијелу општине Лопаре интензивно се радило на обнављању локалних сеоских путева.
Завршена је реконструкција пута који води од Подгоре преко Завршја до Скаковице, укупне дужине 7 километара.
Према ријечима замјеника начелника општине Лопаре Горана Тасовца са радовима се кренуло од магистралног пута Бијељина – Тузла у селу Подгора и преко заселака Новичићи и Музеље дошло се до Црвеног камена, гдје је отприлике половина трасе.
„Од тог мјеста је урађен крак према засеоку Савићи у дужини око 1300 метара, а затим је од Црвеног камена обновљена дионица до Завршја и Скаковице“, рекао је Тасовац.
Он је навео да је насипање, ископ канала,поправак трасе и бетонирање одвода урађено уз потпуни одзив и учешће свих мјештана и становника који су прије Одбрамбено-отаџбинског рата живјели у наведеним мјестима, а потом се одселили у оближње градове.
Укупна вриједност радова, за које су грађани прикупили 21 000 КМ, је око 40 000 конвертибилних марака, а преостали износ ће платити општина Лопаре.
Траса од Липовачког пута преко Петровића Брда до Шимара у дужини од 1500 метара је у потпуности обновљена.
Завршена је и дионица пута у селу Потраш која са магистралног пута преко Секулића води до гробља и трафоа у дужини 1000 метара.
„Терен на поменутој дионици је веома тежак, има пуно успона и опасних кривина“, казао је Тасовац.
Он је навео да је пројекат финансирала општина Лопаре, уз учешће мјештана који су сакупили 3750 КМ.
Тасовац је истакао да су мјештани веома задовољни урађеним послом.