САНИРАНО КЛИЗИШТЕ У ПИРКОВЦИМА НА ПУТУ У ЗАСЕОКУ ТОШИЋИ

У Пирковцима на путу у засеоку Тошићи санирано је клизиште, које се појавило након бројних падавина и поплава током текуће године.
Начелник општине Лопаре Радо Савић каже да је до активирања клизишта дошло на путу те да је оно пријетило да у потпуности прекине путну комуникацију за неколико домаћистава.
„Општина Лопаре, је извршила санацију клизишта на поменутој локацији“, навео је Савић.
Он је рекао да, поред санираног клизишта, локалну заједницу очекује исти посао на сличним клизиштима у Тобуту, Јабланици и другим мјесним заједницама.
Укупна процијењена штета од клизишта и поплава у 2023.години на објектима, путевима, усјевима, средствима и добрима као и осталој инфраструктури је износила 1.172.298,25 КМ, а на упућени захтјев Влади РС изостала је помоћ, по ријечима начелника Савића.