ОБИЉЕЖЕН ДАН ШКОЛЕ У ПРИБОЈУ

Ученици, наставници и запослени у Основној школи “Вељко Чубриловић” из Прибоја су обиљежили Дан школе, у оквиру којег је приређен је богат културно-умјетнички програм у коме су учествовали и чланови Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ из Лопара.
Празник установе обиљежава се на дан рођења Вељка Чубриловића, чије име школа носи, који је био први едуковани учитељ на Мајевици.
Организован је и базар на којем су ученици и наставници, у сарадњи са Савјетом родитеља и Школским одбором, припремили и израдили радове и предмете, које су изложили.
Свечаности у Прибоју присуствовао је велики број гостију, а међу њима и представници општинске власти из Лопара, на челу са начелником Радом Савићем и предсједником Скупштине Миленком Ристићем, делегат у Дому народа ПС БиХ Желимир Нешковић, замјеник начелника Горан Тасовац те одборник у СО-е Цвјетко Томић и посланик у Брчко Дистрикту Ђорђе Поповић.