ЗАЈЕДНИЧКА ДЕЛЕГАЦИЈА БРАТСКИХ ОПШТИНА НА СВЕСРПСКОМ САБОРУ У БЕОГРАДУ

Представници општине Лопаре Желимир Нешковић, Жељко Керовић и Стефан Мирковић данас су посјетили општину Неготин у Србији, гдје су вођени разговори о унапређењу односа двије братске локалне заједнице.
„Поред унапређења сарадње у привредним и културним односима, договорили смо да заједничка делегација наше двије општине наступи данас на Свесрпском сабору у Београду“, рекао је Желимир Нешковић, делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ.
Он је навео да су учесници окупљања у Београду из двије братске општине кренули из Неготина на сабор који се одржава данас под називом “Један народ, један сабор – Србија и Српска”.
Предсједник општине Неготин Владимир Величковић је изразио задовољство, јер је општина Неготин угостила представнике братске општине из Републике Српске уз пригодан културно-умјетнички програм и истакао значај очувања и јачања веза Срба са обје стране Дрине.