У ПИРКОВЦИМА СЛУЖЕН ПАРАСТОС ЗА ПОГИНУЛЕ БОРЦЕ

Испред споменика погинулим борцима протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата у селу Пирковци код Лопара је служен парастос.
Према ријечима предсједника Општинске борачке организације Лопаре Ристе Радића 30. јуна 1995. године је извршен страховит напад на припаднике пирковачке чете у рејону коте Јаштерик, те се прва недјеља након тог датума узима за дан служења помена погинулим борцима из Пирковаца.
„Тада су своје животе дали тројица наших бораца, а осам их је рањено, док је укупно у протеклом рату из села Пирковци погинуло 12 бораца“, казао је Радић.
Вијенце и цвијеће су положили родбина погинулих бораца, представници Општинске борачке организације и начелник општине Лопаре Радо Савић.
Парастос у Пирковцима је служио јереј Остоја Дикић, парох 2. Мачковачке парохије.