ЧЛАНОВИ „МАЈЕВИЧКИХ АКЦИЈАША“ И „ПРОСВЈЕТЕ“ НА ЕКО КАМПУ „ЗАСАВИЦА 2024“

Чланови удружења Српског просвјетног и културног друштва ,,Просвјета“ из Лопара и удружења „Мајевички акцијаши“ учествују на Еко кампу „Засавица 2024.“
Према ријечима Звездане Дејић, предсједнице удружења „Мајевички акцијаши“, камп је почео 29. јуна, а завршава 6. јула ове године.
Она је навела да су организатори кампа град Сремска Митровица, Специјални резерват природе „Засавица“ и влада Републике Србије преко кабинета министра без портфеља, те да је присутно преко 100 учесника из Лопара, Дервенте, Приједора, Мостара, Београда, Пожаревца, Зрењанина, Сремске Митровице, Румуније и Грчке.
“Све еколошке, радне, образовне, едукативне и друге активности које ће бити реализоване имају за циљ да укажу на значај и потребу осмишљавања нових садржаја за младе. Кроз њих би се развијала патриотска свијест младих, радно и образовно се унапређивао однос према себи, пријатељима, својим другарима уз најљепша осјећања рада и дружење уз рад”, саопштила је Дејићева.