НАЈАВА: ТРИНАЕСТИ ДАНИ ДИЈАСПОРЕ ПОД СЛОГАНОМ „САЧУВАЈМО ЗАВИЧАЈ“

Под покровитељством Општине Лопаре и Удружења Мајевичана у Швајцарској у периоду од 20. до 28. јула у Лопарама ће се одржати „Дани дијаспоре“ Лопаре 2024.
Ове године манифестација се одржава тринаести пут, под слоганом „Сачувајмо завичај“.
Манифестација ће бити отворена смотром фолклора, 20. јула са почетком у 19.00 часова, у Порти цркве у Прибоју.
Наредног дана, у недјељу 21. јула у Прибоју биће одржана Котлићијада у Порти цркве.
У понедјељак 22. јула у Центру за културу у Лопарама предвићено је отварање изложбе слика са 17. ликовног сабора са почетком у 19.00 часова, а истог дана у 20.00 часова у Центру за културу и информисање ће се одржати Свечана академија „Дани матице српске“.
У свечаном салону ОМС, у уторак 23. јула, биће одржано Вече изворне музике са почетком уз 19.00 часова.
Наредног дана у сриједу 24. јула на полигону Основне школе „Свети Сава“ Лопаре у 11.00 часова почеће Међународни турнир у баскету 3Х3.
Пословни форум ће се одржати у петак 26. јула са почетком у 11.00 часова у Центру за културу и информисање.
У недјељу 28. јула у 15.00 часова, у Порти цркве у Лопарама је предвиђено отварање Сајма домаћих производа и кућне радиности, као и Недјељно поподне БН ТВ.
Концертом Александре Младеновић, 28. јула који ће почети у 21.00 час, у центру Лопара затвара се манифестација „Дани дијаспоре Лопаре 2024“.
Из организационог одбора Манифестације позивају све Мајевичане, мјештане, дијаспору и госте да узму учешће у активностима и испрате наведена дешавања.