СЛАВА ХРАМА У БОБЕТИНОМ БРДУ И ПАРАСТОСИ ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА НА МАЈЕВИЦИ

У Храму Светог пророка Илије, на Заједницама у Лабуцкој, је служена литургија коју је предводио протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох тобутски.
Затим је испред споменика у порти цркве служен парастос за погинуле борце Одбрамбено-отаџбинског рата из села Лабуцка.
У Бобетином Брду у храму Светог апостола Павла на Павловдан молитвено и саборно је прослављен празник Сабора светих дванаест апостола – Павловдан.
Литургију у бобетском храму је предводио протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох тобутски, уз саслужење јереја Милана Михајловића из Пипераца и протонамјесник Александар Јефтић из Брезовог Поља, за пјевницом отац Бојан Крстановић.
Након ломљења славског колача служен је парастос страдалима у Одбрамбено-отаџбинском рату, испред споменика које се налази у непосредној близини храма.
Наведеним догађајима су присуствовали начелник општине Лопаре Радо Савић и предсједник локалне скупштине Миленко Ристић, као и одборници у СО-е Лопаре.