У ТОБУТУ СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА ОДБРАМБЕНО-ОТАЏБИНСКОГ РАТА

Испред споменика у Тобуту код Лопара служен је парастос погинулим борцима протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.
Парастос је служио протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох тобутски, који је претходно у цркви Светог Јована Крститеља служио литургију.
Предсједник предсједништва Општинске борачке организације Лопаре Митар Тојић је рекао да је Тобут велико село у општини Лопаре и да је поднијело веома велику жртву у протеклом рату.
„Своје животе за нашу отаџбину Републику Српску је дало 16 наших сабораца које не смијемо заборавити“, истакао је Тојић.
Након парастоса цвијеће и вијенце су положили представници борачке организације, родбина погинулих бораца, саборци, начелник општине Лопаре Радо Савић, предсједник Скупштине Миленко Ристић, одборници и поштоваоцци тековина Одбрамбено-отаџбинског рата.