У СЕЛУ ЗАВРШЈЕ НА МАЈЕВИЦИ СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ И УМРЛИМ БОРЦИМА

У селу Завршје на Мајевици је служен је парастос за 17 погинулих и 8 умрлих бораца из протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.
Испред споменика, који се налази у центру села, помен је служио протојереј-ставрофор Зоран Илић, парох прибојски.
Михајло Ивановић из Завршја је рекао да је 11 мјештана погинуло 3. септембара 1992. године бранећи своја огњишта.
“Тада смо избјегли из својих кућа и то је био најгори дан који памтим”, присјетио се Ивановић.
Начелник општине Лопаре Радо Савић је указао на тешку ратну судбину села и људи, која се наставила и послије рата.
Он је рекао да је Завршје прије рата припадало општини Зворник, те да је тако било и након Дејтонског споразума.
“Ово мало људи што је остало у селу није имало никакву везу са Зворником, тако да је сву бригу о њима потпуно преузела наша локална заједница. Желимир Нешковић, који је тада био млади љекар, је организовао здравствену заштиту мјештана вршећи прегелде и пружајући основне медиицинске услуге долазећи у приватну кућу која је служила као амбуланта”, навео је Савић.
Вијенце и цвијеће су положили родбина погинулих бораца, мјештани, саборци, представници Општинске борачке организације и структура власти из Лопара.