Обавјештење

Штаб за ванредне ситуације  општине Лопаре  је, поводом елементарних непогода узрокованих великом количином падавина, засиједао и констатовао следеће:

–         У прекиду је магистрални пут Бијељина-Тузла: у мјесту Бријест, због излијевања  бујичне воде на пут, као и у мјесту Потраш, у близини превоја Бањ брдо, због одрона велике количине земљишта на пут.

–         Због одрона земљишта у мјесту Пирковци прекинут је и регионални  путни правац Лопаре – Брчко.

Екипе „Бијељина пута“ су на терену и рашчишћавају ове путне правце.

У сјеверном дијелу Општине у прекиду је и неколико локалних путева, гдје су због излијевања ријеке Гњице,  одсјечена два моста у мјесту Мртвица.

У прекиду је и локални путни правац Бобетино Брдо-Тутњевац забог излијевања локалне ријеке.

У Прибоју је у току евакуација двије породице којима пријети опасност од плављења.  Ријека Јања се излила и у Пељавама и Тобуту и поплавила пољопривредно земљиште. За сада нема угроженних стамбених јединица у овом подручју.

Многи макадамски путеви су оштећени.

Након брзе интервенције  на одводном каналу у близини ОШ „Свети Сава“ у Лопарама, отклоњена је опасност од изливања велике количине воде и угрожавања овог објекта. Током дана је интервенисано и у Прибоју на чишћењу одводних канала.

Штаб за ванредне ситуације прати стање на терену.

За додатне информације, као и пријаве ургожености од непогода могу се контактирати следећи бројеви телефона:

065 319 901 – Стево Тодоровић, референт за цизилну заштиту,

065 539 967 – Жељко Керовић, Начелник Одјељења за привреду и друштвене     дјелатности,

065 222 192 – др Радо Савић, Начелник општине Лопаре.