ОБАВЈЕШТЕЊЕ!

На подручју општине Лопаре формиран је Локални центар за сузбијање заразне болести плавог језика. Задатак овог центра је да прикупи и достави податке о броју имања и животиња, броју обољелих и угинлих животиња на подручју општине и да у сарадњи са Заједничким центром за контролу болести предузима мјере у циљу спречавања ширења заразе.
Плави језик је заразна болест која напада стоку – овце, краве и козе, али није опасна по човјека нити друге животиње.
Преносе је инсекти, најчешће комарци, а утврђује се прегледом и лабораторијском анализом крви животиње.Симптоми су малаксалост, висока температура, оток језика, горње и доње усне. Препорука од стране ветеринара јесте да се појача исхрана животиња и унос витамина и минерала.
Број на који се грађани могу обратити 055/650-176 (Одјељење за привреду и друштвене дјелатности општине Лопаре), контакт особа Радислав Давидовић.
Mоле се пољопривредни произвођачи да нешкодљиво уклоне угинуле животиње.