ПОТПИСАН УГОВОР СА ЈОШ ТРИ ПРИПРАВНИКА

Начелник општине Лопаре Радо Савић потписао је данас уговор са три приправника о обављању приправничког стажа у овој мајевичкој општини.
„Са данашња три приправника у овој години укупно имамо 15 приправника који су почели приправнички стаж, добијају плату са плаћеним доприносима и могућност да науче све оно што се ради у локалној самоуправи“, рекао је Савић новинарима.
Он је истакао да је од 2012. године 70 приправника одрадило приправнички стаж, те да је у току ове године из буџета општине за потребе приправника издвојено 112.000 КМ.
Дипломирани правник Мара Миљановић истакла је да јој шанса за приправнички стаж значи много јер ће стећи практична знања. „Бићемо оспособљени и за самосталан рад у струци“, рекла је Миљановићева.
Уговор је потписан и са два приправника економске струке.