ОПШТИНСКО ПРИЗНАЊЕ РАДИ ПЕТКОВИЋУ ЗА ДОПРИНОС РОДНОМ КРАЈУ

Начелник општине Лопаре Радо Савић уручио је данас општинско признање – бронзану значку Ради Петковићу из насеља Коњиковићи за истакнут рад у афирмацији ове мјесне заједнице.
Савић је рекао да су бројни пројекти вриједни 200.000 КМ који су унаприједили живот у овој Мјесној заједници веома значајни и због тога да се становништво Коњиковића задржи у овом крају.
Према његовим ријечима, Петковић је примјер како мајевичани у дијаспори доприносе развоју свог завичаја.
„Пројекти које смо заједно урадили подижу квалитет живота мјештана у прелијепим предјелима планине Мајевице и врло су погодни за потенцијалну изградњу викенд насеља и развој туризма“, истакао је Савић.
Он је додао да је у Коњиковићима урађен асфалтни пут, нисконапонска електро-мрежа, улична расвјета и пут до мјесног гробља, уз помоћ општина Лопаре и Тузла, Савјета министара и самих мјештана.
Савић је рекао да ће општина Лопаре финансирати превоз за пет ђака из Коњиковића до школе која је удаљеа 10 километара.
По добијању општинског признања Петковић, који је родом из Коњиковића, а живи и ради у Базелу у Швајцарској, рекао је новинарима да је његова жеља да мјештанима у свом завичају обезбиједи љепши и бољи живот.
Признање је додијељено на свечаности у салону „Хелветиа“ у Лопарама.