„YEP Инкубатор пословних идеја“

Лопаре, 13. april 2018. године
Други, од три дијела радионица Програма јачања предузетничких вјештина, за општине Угљевик и Лопаре, одржава се у лопарском Центру за културу. Радионице су у склопу Пројекта запошљавања младих (YEP) који има за циљ јачање предузетништва кроз подршку у развоју личних предузетничких капацитета, развоју модела и пословног плана за пословни подухват, техничкој имплементацији производа и/или услуга те менторство при регистрацији и развоју бизниса.
Прве радионице су одржане од 15. до 18. марта 2018. године, а друге су почеле 12. и трајаће до 15. априла.
Пројекат је подржан од владе Швајцарске, а реализује га GOPA mbH, водећа Њемачка развојна консултантска компанија и једна од
најјачих консултанских групација у Европи, уз координацију са општинама Угњевик и Лопаре.
Обука се изводи по „CEFE“ методологији од стране Удружења „CEFE“ тренера БиХ.
Пoслoвним пoдухвaтимa кojи дoбиjу пoзитивну oцjeну бићe пoнуђeн пaкeт пoдршкe кojи укључуje инвeстициoнa срeдствa зa пoкрeтaњe бизнисa тe мeнтoрску пoдршку у oблaстимa у кojим се зa тo идeнтификуje пoтрeбa.